Uppdatering: Dala-Abborren
Nu har “fisketävlingen” Dala-Abborren varit igång en vecka här på Fiska i Dalarna och det har kommit in några bidrag, vilket jag är är över förväntan glad för eftersom jag trodde att ni medlemmar skulle känna tvekan till att lägga in bidrag via en hemsida istället för genom Facebook.
Veckans vinnare i Dala-Abborren utses ikväll 21.00

Alexander Spångs bidrag 
Mikael Klockars bidrag 
Gostaf Kohlströms bidrag
Tre bidrag har kommit in denna vecka till Dala-Abborren och än finns det tid att vara med innan veckans vinnare utses. Närmare bestämt fram till klockan 20.59 ikväll, söndag den 12/7, kan man lämna ett bidrag på hemsidan för att vara med. Mer info om hur man gör för att delta i Dala-Abborren läses här.
BIOS som ny sponsor till Dala-Abborren

Vi säger varmt välkommen till BIOS Fiske och Outdoor! BIOS är en leverantör av fiske och outdoor med lokal anknytning då de återfinns i Malung. BIOS levererar artiklar till hela Sverige och deras märken hittas på i stort sett alla välsorterade butikers hyllor. I deras sortiment finns bland annat märken som Orvis, iFish, Salmo, Nils-Master med flera, och vi är väldigt glad att de har valt att vara med oss här på Fiska i Dalarna. BIOS är med och sponsrar med fiskeprylar till ett värde av 4.000 kronor, och vad det är kommer det mer info om senare.
Klockan 21.00 ikväll är det alltså dragning av vinnaren i Dala-Abborren här på Fiska i Dalarna, så fiska på och häng med!
Mvh
Magnus / Fiska i Dalarna
Länkar
Dala-Abborren (Gruppen)
Dala-Abborren (Sidan med information)
Recommend0 recommendationsPublished in Fiska i Dalarna
Svar